Pilotażowy program wsparcia – 80 mln zł dla samorządów na rozwój społeczności energetycznych
Aż 80 mln zł trafi do jednostek samorządu terytorialnego na tworzenie i rozwój spółdzielni energetycznych. Środki mają wesprzeć przede wszystkim przygotowanie niezbędnej dokumentacji technicznej, analiz oraz projektów, które pozwolą skutecznie wdrażać lokalne inicjatywy energetyczne. To jedna z najważniejszych informacji ogłoszonych podczas finału Forum Energetyki Obywatelskiej 2026 we Wrocławiu. Stowarzyszenie Energetyki Obywatelskiej Ziemi Świdnickiej reprezentowali podczas […]






